2015.03.12 Uroczysta gala z okazji „Dnia Kobiet" w Dorohusku
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum
- Opublikowano: wtorek, 10, marzec 2015 09:50
- Odsłony: 1932
W niedzielę 8 marca 2015 r. z udziałem około 250 osób, w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku odbyła się uroczysta gala z okazji „Dnia Kobiet", jednego z najpiękniejszych świąt w roku, pod nazwą „O kobietach prawie wszystko".
Organizatorami tego niezwykle udanego wydarzenia byli: Wójt Gminy, Rada Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, a wsparli je liczni sponsorzy. Po otwarciu prowadzący – Stefan Wojtaszuk powitał wszystkie Panie, które przyjęły zaproszenie oraz wszystkich przybyłych na uroczystość. W podobny sposób przywitani zostali organizatorzy, którymi byli: Wojciech Sawa – Wójt Gminy, Jan Papacz – Przewodniczący Rady Gminy oraz nieobecna z powodu choroby, ale pozostająca w duchowej więzi z uczestnikami i kierująca przygotowaniami – Jolanta Ryszkiewicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku. Obecni byli także inni zaproszeni goście, przedstawiciele kierownictwa Urzędu Gminy, radni Rady Gminy, kierownicy jednostek i zakładów pracy, przewodniczący organizacji i stowarzyszeń. Zaraz na wstępie organizatorzy podziękowali gospodarzom za udostępnienie hali widowiskowo-sportowej na potrzeby organizacji imprezy: Pani Alinie Prus, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz pracownikowi, Andrzejowi Jabłońskiemu, który był do ich dyspozycji przez cały okres przygotowań.
Na początku, życzenia wszystkim obecnym Paniom z okazji ich święta złożył Wójt Gminy - Wojciech Sawa. Oprócz ciepłych, serdecznych słów skierowanych do adresatek dodał, że „jest dumny, że stoi na czele władz samorządowych gminy, gminy w której zamieszkuje tyle pięknych kobiet, angażujących się w działalność społeczną i dbających o dobry wizerunek naszej gminy". Mottem przewodnim było hasło „Mężczyźni, mówcie kobietom więcej komplementów, kosztują mniej niż kwiaty, a sprawiają więcej przyjemności". „Tyle pięknych kwiatów znamy, tulipanów, róż i bzów, My dla wszystkich Pań dziś mamy, najpiękniejsze kwiaty słów". W ponad 2,5 godzinnym koncercie, dedykowanym Paniom najpierw wystąpił kabaret „Pod Cytrynką" ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Cytrynka" w programie pod tytułem „Losy płci pięknej na przełomie wieków. Spektakl przygotowany przez Renatę Lalik, przy współpracy terapeutów z „Cytrynki" nagrodzony został zasłużonymi oklaskami. Przed publicznością wystąpili: Anna Czeryna, Beata Walczuk, Judyta Stawiarska, Zbigniew Walaszek, Krzysztof Łuć, Ireneusz Skoczylas, Stanisław Kogut, Paweł Kański, Bohdan Szaj, Mariusz Rudzki, Edward Fryszkowski, Magdalena Kozaczuk i Piotr Jeleń.
Po porcji humoru publiczność miała okazję podziwiać niezwykle widowiskowy pokaz samoobrony w wykonaniu członków Stowarzyszenia Kultury fizycznej CLIPEUS ARMA, tym razem z udziałem przeważającej większości przedstawicielek piękniejszej części. W języku łacińskim, „clipeus" oznacza tarczę, „arma" - broń, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „tarcza" (moją) bronią. Organizacja w gminie Dorohusk działa od 2010 roku i szczególny nacisk kładzie na krzewienie kultury fizycznej i zdrowy tryb życia. Do naczelnych zadań należą również popularyzacja technik samoobrony nie tylko dla najsilniejszych, lecz przede wszystkim osób powszechnie określanych jako słabych pod względem fizycznym. Hasłem przewodnim oddziału jest „Silny broni się sam, silniejszy broni słabszych". Tradycyjnie na programach artystycznych poświęconym Paniom zawsze występowali chłopaki z Dorohuska, czyli Kapela Męska Zespołu „Ale Babki". Zespół powstał w 1999 roku, w lutym ubiegłego roku obchodzony był jubileusz 15-lecia istnienia, kapela dołączyła nieco później i wniosła wiele ożywienia, co w efekcie dało znakomite połączenie śpiewu i brzmienia instrumentów w żywą, dziarską i rytmiczną prezentację.
Tak było i obecnie, w bogatym urozmaiconym repertuarze, specjalnie od wielu tygodni przygotowywanym na tą okazję znalazło się wiele znanych piosenek z kobietą w roli głównej . Nostalgicznie, przepięknie zaśpiewali je: Małgorzata Tarasek, Jan Papacz, Mieczysław Sidoruk, którym akompaniował i ciekawie wprowadzał w każdy utwór Marcin Watras. Żart i satyra pojawił się również podczas występu drugiego kabaretu: „Kurde Bele" z Zespołu Szkół Technicznych Nr 2 w Chełmie. Sądząc po brawach, dwuczęściowy program również przypadł naszym Paniom do gustu, a jego prezentacja to zasługa przede wszystkim wychowanka tej szkoły – Wojciecha Wójcika z Okop, który przekonał kolegów Konrada Kucharskiego i Artura Solarza na wyjazd do Dorohuska. Dziękujemy ! Największy entuzjazm wśród publiczności wzbudził jednak pokaz mody, „Testosteron w spódnicy", którego nie powstydziliby się najsłynniejsi projektanci. Z wdziękiem, z niezwykłą lekkością i w oryginalnych strojach prezentowali się: siostra Basen, sekretarka Pana Prezesa, artystka zespołu ludowego „Łoj dała bym Ci dała", kandydatka na Prezydenta, działaczka Koła Gospodyń Wiejskich, trenerka fitness, gospodyni udomowiona, fanka reprezentacji Polski, farmerka i dziewczyna z „Klubu Disco". Po zakończeniu części oficjalnej każda z Pań otrzymała różę, a dodatkową atrakcją, oprócz wspaniałego programu artystycznego było losowanie nagród. Były wśród nich zarówno kosmetyki, biżuteria, sprzęt AGD oraz usługi fryzjerskie.
Przygotowanie tak uroczystego i wyjątkowego spotkania było możliwe dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu sponsorów, za co składamy serdeczne podziękowania. Byli nimi:
Wojciech Sawa - Wójt Gminy Dorohusk
Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku
Jan Papacz - Przewodniczący Rady Gminy Dorohusk
oraz radni Rady Gminy:
- Mieczysław Gałecki (Wiceprzewodniczący)
- Józef Tworek,
- Daniel Lewczuk,
- Piotr Kryszczuk,
- Krzysztof Kogut,
- Edward Drzewiński,
- Jan Krawczuk,
- Wojciech Smyk,
- Ryszard Goleń,
- Marian Grzywna.
Małgorzata Tarasek - Salon Fryzjerski w Dorohusku,
Agnieszka Mioduchowska - Fabryka Fryzur w Chełmie, ul. Kolejowa 89, (Dworzec PKP).
Marzena Krzos - Sklep „Modex" w Dorohusku,
Joanna Łobaczuk - P.P.H.U. „Joanna" Sklep w Dorohusku